Як побороти негативні звички?

Читай також

  • Коли настає час змін: 7 кроків, щоб не відступити від Божої волі
  • Кожен гріх містить у собі людську прив’язаність
  • Владика Венедикт: “Як ми змінимо свої думки, так змінимо і своє життя”
        • Як побороти негативні звички?

          Шкідливих звичок можна і треба позбуватися – і ці шість кроків приведуть вас до успіху.

          Як же побороти негативну звичку? Як перемогти її?

          Read in English: HOW TO OVERCOME NEGATIVE HABITS?

          Побачити та визнати, що у вас є шкідлива звичка. Зрозуміти, що ця негативна звичка живе у вас та шкодить вашому здоров’ю і зовнішності. Жодна людина, яка, наприклад, вживає алкоголь, не вважає себе залежною від нього. Тому перший крок – це визнання проблеми.

          Крок №2.

          Описати та зрозуміти шкідливу звичку. Потрібно зустріти звичку “віч-на-віч” – вивчити її кожну “рису”. Що більше часу ви витратите на цьому етапі – то глибше зрозумієте її і то легше буде боротися із нею в майбутньому.

          Крок №3.

          Зрозуміти наслідки шкідливої звички. Зрозуміти, яку шкоду приносить звичка особисто вам, вашим ближнім. Кожен має над цим задуматися. Адже кожна шкідлива звичка – це не тільки особиста проблема, а ще й незручність для всіх оточуючих.

          Крок №4.

          Щоб виховати нову та побороти стару звичку, потрібен 21 день. Американський священик і письменник Вілл Боуен у своїй книзі “Світ без скарг” запропонував на 21 день надягати фіолетовий браслет і припинити скаржитися, критикувати і висловлювати невдоволення. Методику підтвердили мільйони людей з 84 країн світу. За 21 добу у мозку утворюються нові сталі нейронні зв’язки і нова звичка закріплюється на фізіологічному рівні. Для того, щоб побороти стару звичку, нам необхідно виховати нову. І забирає це три тижні.

          Крок №5.

          Фіксуйте зміни. Фотографуйте себе, знімайте відео, оцінюйте – фіксуйте позитивні зміни. Діліться та обговорюйте з близькими позитивні зміни. Ведіть щоденник.

          Крок №6.

          Вигадайте для себе винагороду. Нагороджуйте себе за досягнуті результати. Нехай це буде поїздка в гори, зустріч із друзями чи свіжа полуниця. Ви відчуєте, що ваші самооцінка та впевненість зросли. Як результат – звичка стане вашою другою натурою.

          о. Тихон Кульбака

          За матеріалами:  Духовно-психологічна порадня

          Фото: rakhivnews.in.ua

          Читай також

        • Коли настає час змін: 7 кроків, щоб не відступити від Божої волі
        • Кожен гріх містить у собі людську прив’язаність
        • Владика Венедикт: “Як ми змінимо свої думки, так змінимо і своє життя”
          • Оціни

            [ratemypost]